Vydání “El Hispanismo en las Universidades Checas”

Ve své nové knize, jež právě vyšla v Praze pod názvem “El Hispanismo en las Universidades Checas”, se profesorka Anna Housková zabývá  počátky a vývojem hispánské filologie v České republice.

Tato práce, financovaná španělským ministerstvem školství, se schematickou formou zabývá dějinami disciplíny ve středoevropské zemi, ve které se plnohodnotným způsobem mohla uplatnit až po druhé světové válce.

Housková, profesorka latinskoamerické  literatury na pražské Univerzitě Karlově přezkoumala genezi hispanismu na univerzitách v Brně, Olomouci, Českých Budějovicích, Ostravě a Liberci.

Kniha se zastavuje u prvních hispanistů a zakladatelů a prochází i jednotlivá  sdružení, časopisy, výroční události a mezinárodní  symposia, jež se do dnešních dnů uskutečnily. Časopisů pokrývajících témata související s jazykem a španělskou i latinskoamerickou literaturou je celkem dvanáct, což vypovídá o zájmu, jemuž se mezi českými vědci dané oblasti těší.Zvláště užitečným se zdá být zhodnocení prací a oblastí výzkumu, na nichž se podílejí současně působící hispanisté.

16. 04. 2010

2 Comments to “Vydání “El Hispanismo en las Universidades Checas””

#1  Bryndová Marcela napsal/a (23.02.2011 - 08:02)

Dobry den.

Je mozne zakoupit knihu El Hispanismo en las Universidades Checas?
Dekuji za odpoved.

Bryndova Marcela

#2  Gustavo napsal/a (23.02.2011 - 09:23)

Dobrý den,

Můžete to konzultovat i stahovat tady:

http://www.educacion.es/exterior/cz/es/paginas/publicaciones.shtml

Mluv o tom: