Rybaření ve středních Čechách

Carpa común "naháč"Prázdniny jsou příležitostí pro adrenalinové sporty, zabalit kufry, směřujíce do slunečných a exotických zemí, a to buď Kuba nebo Vietnam, nebo dokonce se pobavit méně nebezpečně co se týče zdraví nebo kapsy, jako je rybolov.

I když tyto výdaje je třeba upřesnit, protože mezi jednou věcí a další, v každé rybářské sezóně v České republice můžete utratit dobrých 2000 korun (75 eur), pouze pro povolení.

Licence pro rybolov, která umožňuje “rybaření” v nějakých řekách nebo rybnících v zemi, stojí 1200 korun. Ale to není všechno.

Federace Českého rybářského svazu vyžaduje od zainteresovaných zájemců brigády ve prospěch odvětví, jako je čištění rybníků, udržování zařízení a dalších věcí.

Chcete-li být zbaven těchto volných hodin budete muset zaplatit dalších 800 korun.

Kromě toho, aby se zabránilo nadměrné koncentraci rybářů v řekách a velkých jezerech nejvíce žádaných, musíte si rezervovat místo ve federaci.

V dokumentech, které nosíte k rybolovu musí být uveden plán vašeho pracovního dne a počet kusů, které se uloví.

Samozřejmě, že pytlák nemusí řešit tyto administrativní překážky.

Ale na druhou stranu jsou přísné tresty, jenž mohou činit až dva roky ve vězení, zákaz rybaření, konfiskace vybavení a peněžité pokuty v případě, že se spáchá trestný čin nedovoleného výlovu řek.

Tím se rozumí rybaření ve velkém množství, ničení oblasti chovu ryb, horší je to, pokud jsou to chráněné druhy a v období hájení, za účelem dosažení zisku.

A v případě organizovaného zločinu trest odnětí svobody může činit až pět let vězení, takže je nutno mít na vědomí následky.

Po získání potřebného povolení můžete hodit vlasec a čekat až zaberou.

Los jóvenes checos también disfrutan de la pescaVe skutečnosti, jako výstroj stačí vlasec v řádu několika metrů, háček a kus černého chleba.

Při nedostatku chleba můžete použít červy nebo divoké ostružiny, které se touto dobou nacházejí v pleveli u rybníků a řek.

Říká se, že v řekách Středočeského kraje, a to zejména na břehu Sázavy, této sezoně ryby nejdou dobře, ale v rybnících je to jiná věc.

Byli jsme spokojení, že jsme ulovili několik býložravých Amurů bílých, kteří jsou mnohem chutnější, než kapr (Kapr obecný).

Z těch druhých jsem si chytil “Naháče”, jak se říká kaprovi bez šupin, krásný exemplář, 1,2 kilogramů, jenž byl součástí grilování.

Pravdou je, neprojevil velký odpor, i když jsme se ho museli dostat z vody pomocí odpadkového koše, protože vlasec nebyl dostatečně silný.

Našli jsme také několik říčních škeblí, téměř mimořádné velikosti, ale nebyly součástí grilu protože jsme neměli velkou důvěru v čistotu dna tohoto rybníka.

31. 08. 2014

Mluv o tom: