Plzeň, evropské město kultury s chutí piva

La entrada al complejo de Pilsner UrquellZřídka je název města tak identifikovatelný s tím nejcennějším ze své gastronomie, což při vyslovení města Plzně – která je v současnosti evropským kulturním městem – okamžitě vyvolává na mysli plzeňské pivo.

Prosperující sektor, který se neomezuje pouze na tuto západní oblast v České republice, ale celá geografie země, který nyní čítá 56 velkých pivovarů a 270 minipivovarů .

Přesto Plzeň má zvláštní tradici, která začala ve třináctém století, z části díky kvalitě jejích hlubokých vod a královských privilegií, která sem přilákala mnoho pivovarnických mistrů.

Síť tunelů pod starým městem, která byla vytěžena řemeslníky s trpělivostí mezi čtrnáctém a osmnáctém století, byl využíván jako komunikační kanál v době krize a války, úkryt pro peníze a zlato a také pro výrobu a skladování pivo.

Tunely z pískovce, které se nacházejí ve hloubce dvaceti metrů, zajistily optimální teplotu pro fermentační proces a odtud byl nápoj také konzumován, protože ještě neexistovaly chladící systémy.

Saboreando la receta originalTyto složité labyrinty, 19 ti kilometrové, nejsou přístupné kvůli problémům se statikou, ale jsou otevřené pro veřejnost na 800 metrů.

Vchod je v Pivovarském muzeu, sídlícím v bývalé továrně ve vlastnictví Pilsner Urquell, kde je průvodce ve třech jazycích (čeština, angličtina a němčina), geneze, milníky a kuriozity produktu.

Plakáty připomínají třicet tři způsobů, jak si připít s pivem; původ české značky Gambrinus, pocházející od jména vévody Brabantského, Jana Prvního, “pivního krále”; nebo systémy opatření měr platná v Čechách od šestnáctého století, před zavedením systému litrů.

Také miniatura pivovaru postaveného sládkem Josefem Veselým pro Světovou výstavu v Bruselu (1958), který je schopen produkovat 30 litrů za dvanáct hodin, jehož výroba trvala 18 let.

Ale když se jedná o mezinárodní uznání jeho piva, na to Plzeň teprve čeká.

La fábrica en miniatura de Josef Veselý
Na počátku IX. století 250 sládků, kteří udržovali tradici ve svých varných nádobách, ale s velmi odlišnými vlastnostmi a vkusem, založili společnost s myšlenkou na nastavení standardu bavorského ležáku.

Mistr Josef Groll vyvinul nový recept na nefiltrovaný ležák, to co má dopad a přejde do historie jako vlastní název: “Pilsner Urquell”.

“Nefiltrované pivo, kvůli jeho kvasnicím, je zdravější na vlasy, kůži, klouby a zabraňuje infarktům,” vysvětluje průvodce Jiří Pangrác ctnosti nápoje, i když objasňuje, že dnes se slad z fermentovaného ječmene filtruje, aby se zbavil nečistoty.

Někteří spekulují, že úspěch Grolla spočíval v tom, že poprvé, pivo nebyla kalná směs, ale čisté a průsvitné, s atributy “zlaté”, jeden z reklamních klipů.

Původní receptura se může ještě ochutnat, protože odpočívá ve starých dubových sudech a jejichž kvalita je referencí společnosti pro průmyslovou výrobu.

Retratos de los maestros cerveceros desde Josef Groll hasta hoyPlzeňské pivo zpravidla nepřesahuje pět procent alkoholu, takže je lehčí na patře a nízké kvašení dává intenzivní, svěží chuť.
Stejně jako v historickém centru města, podzemní prostory Pilsner Urquell je rozsáhlé -9 mil, které jsou dnes téměř prázdné.

Nejchladnější oblast se nazývá Sibiř a nejvíce “teplá” Afrika, ačkoli teploty se moc nemění .

To bylo srdce českého pivovaru až do konce dvacátého století, kdy se ukončilo provádění kvasného procesu.

V návaznosti na koupi plzeňského od jihoafrické společnosti SAB Miller v roce 1999, byl zahájen proces modernizace, který zlepšil výkonnost, aby bylo dosaženo ročního vývozu téměř milion hektolitrů.

“Společnost nemá licenci na produkci a všechno se dělá tady ,” řekl Pangrác, jehož společnost nyní zaměstnává 2000 lidí.

Planta embotelladora de Pilsner Urquell

Tradiční kvašení v podzemních tonelech s chladicími systémy s ledem ze zamrzlých rybníků, kapalina dochází k fermentaci ve 130 velkých hliníkových lahví o objemu mezi 800 a 1000 hl a ochladí se plynným amoniakem.

A nová stáčírna byla postavena se čtyřmi linkami s kapacitou 60.000 plechovek, 60.000 lahví a 18.000 plastových nádob za hodinu,celkem se 27 dělníky za směnu.

Část romantismu se ztratila, i když se udržuje tradice koňských spřežení dvakrát týdně po vyhlášených restauracích jako “U Salzmannů”, “Na Parkánu” nebo řetězec “Potrefená husa”.

Vstup SAB Miller se ukázal traumatizující pro některé, nespokojeni s tím, že Plzeňský Prazdroj ztratil svůj národní charakter a na agresivní politiku nových majitelů, kteří donutili uzavřít téměř 80 malých pivovarů v regionu.

Marcas de cervezas artesanalesMezi nespokojenými jsou Lubomír Krysl a Petr Míč, kteří se rozhodli založit svůj vlastní minipivovar a vytvořili značku Purkmistr, který dělá vynikající ležák.

Prodávají 80% své produkce ve vlastním hoteliérském systému se Spa, který se nachází na okraji Plzně, kde také leží malý výrobní závod.

Před sedmi lety vytvořili festival minipivovarů “Slunce ve skle”, a od poslední akce v září 2014 se zúčastnilo 76 společností.
“My děláme pivo technikou jako před sto lety, aby neztratilo chuť,” poznamenává Míč.

Formas de brindar con una cerveza

05. 06. 2015

Mluv o tom: