Vydírání Davida Camerona v Praze

David Cameron expuso en Praga sus plan de reforma de la UEPobyt Davida Camerona dnes v Praze měl příchuť vydírání. Zvykl si na to, aniž by se mu zachvělo obočí. Věcně. V čisté ukázce anglického pragmatismu.

Vydírání spočívá v požadavcích reformy v Evropské unii nebo jinak ji opustí. V roce 2017 se uskuteční  referendum a odejdou z EU, jestliže 53% Angličanů bude v současné situaci ve prospěch opuštění EU.

A Cameron má absolutní většinu, která odpovídá euroskeptické většině (hlasování labouristů je tradičně více proevropské).

Cameron slíbil svým voličům podstatné reformy. V opačném případě nemá cenu pokračovat v na stejné lodi. Lepší zůstat na ostrově v závětří Golfského proudu.

Cameronovo poselství je jednoznačné a ukazuje stav Evropské unie. Klub džentlmenů alespoň zakladatelů- kteří přišli k uklidnění bojovné nálady Evropanů.

Nyní jsou Britové ochotni odejít, aby jejich sociální systém nebyl zamořen cizinci.

To znamená, že v očích ostrovanů mír, který zaručuje Unie, musí být garantován tím, co odpovídá jejich “welfare state“ („sociálnímu státu”).

Možná, že to dává smysl plánovat tyto reformy, ačkoliv reformy jsou kompletním obratem.

Je to dát poslední hřebíček do rakve k integračnímu procesu. Je to zbavit se byrokracie, která potlačuje rozvoj bohatství. To znamená, že “ne” na euro jako zákonného platidla povinného v EU.

Chránit suverenitu zemí, to nikdo nebere jako podvod. To je tvrzení Camerona.

Mohlo by se přidat dalších, ale na tyto britský premiér mlčí. Ani nikdy to neudělá, protože britští “konzervativci” ponechají na svědomí jednotlivců své parlamentní otázky, které přesahují politiku. Alespoň znají rozdíl.

Mám na mysli svobodu vzdělávání, otěhotnět, narození, mít rodinu a zdravé lidské vztahy.

Pomineme-li tyto jiné problémy, styl diskuse iniciované Cameronem se svými čtyřmi požadavky na reformy EU (správa ekonomických záležitostí, konkurenceschopnosti, svrchovanost a imigrace) se stává nesrozumitelné uším evropské vládnoucí elity. Ale tento moment musel přijít.

 David Cameron (izda.) y  su homólogo checo, Bohuslav SobotkaDosud zpráva Camerona. Nyní pár slov o tom, čem tento vzkaz přichází zabalen. Jeho rétorika, je třeba říci, je poměrně nudná a fádní. I když je v angličtině.

Daleko překvapující od vůdce s nějakým charismatem, žádný vlastní názor. Celou dobu se schovává za britské občany. To je jediný důvod, který udává: uspokojit své občany.

Aby se nezavázal, aby si nepopálil prsty, vybírá otázky. A předbíhá moderátora na tiskové konferenci.

A vyvolává média jedné za druhým. “Chris (Ship), ITV, prosím!”. “Tam je také otázka Daily Mirror.! Prosím “. Hraje s tímto vstřícným postojem k žurnalistům – K. G. Chesterton ji nazývá” bulvární “-.

Tato žurnalistika nic neriskuje, protože říká to, co lidé chtějí slyšet. A to je něco, čeho se Cameron nevzdá. Takže to není žurnalismus.

Zvláštní na tom je, že středo-levicová vláda České republiky řekne ano. Na oplátku by dostala “placeat” od Londýna prodat podzvukové stíhačky L-159 do Iráku.

Letadla, které nikdo nechce a ž rezivějí v hangárech výrobce v Aero Vodochody.

Britové chtěli zabránit jejich prodeji, protože letadlo obsahuje britský detekční radar, který by nikdy neměl padnout do rukou teroristické organizace “Daesh”.

Ale Cameron řekl, že Londýn bude zvažovat český návrh.

23. 01. 2016

One Comment to “Vydírání Davida Camerona v Praze”

#1  Juan Carlos monge napsal/a (24.01.2016 - 02:52)

Muy bien. Gus un abrazo

Mluv o tom: